Contactaţi-ne
- 2F. No.216-2, Zhongzheng Rd., Shulin Dist., New Taipei City 238, Taiwan
- fong.yong01@msa.hinet.net
- plus 886-2-26824939

Compus epoxidic de înaltă conductivitate termică – 1,5 W/m·K, UL94 V-0|E533/H533
E533/H533 furnizează o conductivitate termică de 1,5 W/m·K și Tg 127 grade pentru ghiveciul electronic de putere cu secțiune groasă-în cazul în care acumularea de căldură provoacă defectarea componentelor. Este necesară întărirea la căldură. NOTĂ: Starea de urmărire UL-a expirat — verificați înainte de specificare.
Descriere
Fong Yong Chemical Co., Ltd. este unul dintre cei mai importanți producători și furnizori de compus epoxidic de înaltă conductivitate termică - 1,5 w/m·k, ul94 v-0|e533/h533 din Taiwan. Bine ați venit la un compus de ghiveci epoxidic cu conductivitate termică ridicată, personalizat în vrac - 1,5 w/m·k, ul94 v-0|e533/h533 la preț mic de la fabrica noastră. Dacă aveți întrebări despre ofertă și eșantion gratuit, nu ezitați să ne trimiteți un e-mail.
E533/H533 este un compus de ghiveci epoxidic cu două-componente, puternic umplut, formulat pentru a aborda un anumit mod de defecțiune în ghiveciul electronicii de putere: acumularea de căldură în interiorul secțiunii în ghivece. La 1,5 W/m·K, conductivitatea sa termică este de aproximativ 2-3 ori mai mare decât a sistemelor de ghiveci epoxidice ignifuge-standard, inclusiv E532/H532 și E536/H536. Această diferență este semnificativă atunci când stratul de ghiveci reprezintă o rezistență termică semnificativă între componenta-generatoare de căldură și suprafața de răcire externă.
Sistemul necesită o întărire termică în două-etape (80 de grade × 2 ore + 120 grade × 4 ore) și atinge o temperatură de tranziție sticloasă (Tg) de 127 de grade , oferind stabilitate dimensională în condiții de încărcare termică susținută. Componenta de bază (E533) are o vâscozitate de 500.000–1.500.000 cps la 25 de grade datorită conținutului său ridicat de umplutură - aceasta necesită proceduri de manipulare specifice care diferă substanțial de sistemele de ghiveci neumplute sau ușor umplute. Vâscozitatea mixtă scade la 2.500–5.000 cps la 25 de grade și 700–1500 cps la 50 de grade, făcând aplicarea încălzită abordarea preferată pentru umplerea fără goluri în geometrii strânse.
Atunci când un modul de alimentare este mai fierbinte decât se prevedea, compusul de ghiveci este adesea variabila neexaminată.Rezistenta epoxidica standard la 0,5 W/m·K nu este neutră din punct de vedere termic în modelele cu secțiune groasă--, ci poate deveni o rezistență termică care concentrează căldura la joncțiunea componentelor. E533/H533 este relevant atunci când acea rezistență este suficient de mare pentru a afecta bugetul termic, nu doar pentru că este disponibil un număr mai mare de conductivitate.
E533/H533 ar trebui evaluat numai atunci când stratul de ghiveci însuși devine un blocaj termic. Dacă designul folosește o grosime a ghiveciului de peste aproximativ 10 mm și căldura trebuie să circule prin compus pentru a ajunge la carcasă, radiator sau altă suprafață de răcire, conductivitatea mai mare poate reduce temperatura joncțiunii. Dacă secțiunea în ghiveci este subțire sau dacă rezistența termică principală se află la pachetul de componente, interfața carcasei sau partea de aer, creșterea conductibilității compusului de la 0,5–0,7 W/m·K la 1,5 W/m·K poate adăuga complexitate de procesare fără beneficii termice măsurabile.
Recomandări cheie pentru evaluarea ingineriei
- Conductivitate termică 1,5 W/m·K- singurul produs din acest grup cu o conductivitate termică semnificativ ridicată; aplicabil atunci când stratul de ghiveci face parte din designul termic, nu doar un încapsulant de protecție.
- Tg 127 grade- asigură că masa în ghivece își păstrează forma mecanică în condiții de funcționare susținută la temperatură ridicată-; sub Tg, schimbarea dimensională este controlată; peste Tg, complianța crește rapid.
- Viscozitatea mare a bazei necesită pre{0}}amestecare și distribuire încălzită- componenta de bază E533 trebuie agitată în recipientul său înainte de cântărire; decantarea umpluturii în timpul depozitării este cauza principală a inconsecvenței proprietății în acest sistem.
- Starea UL V-0 necesită verificare- E-53(Y)/H-53(Y) conform fișierului UL E120665 nu a fost supus unor teste ulterioare în ultimii patru ani și nu poate fi distribuit în prezent ca produs certificat UL. Clienții care necesită certificare UL 94 V-0 pentru compusul achiziționat trebuie să confirme starea curentă a listei cu Fong Yong înainte de specificare.
Când să utilizați E533/H533
E533/H533 este adecvat atunci când acumularea de căldură în masa de ghiveci este mecanismul de defecțiune care guvernează, nu programarea întăririi sau stresul de întărire:
- Thick-section potting (typically >10 mm) de module de putere, transformatoare sau inductori în care densitatea de putere generează căldură care trebuie să fie condusă prin stratul de ghiveci pentru a ajunge la peretele incintei sau radiatorul.
- Proiecte în care rezistența termică a compusului de ghiveci este inclusă în joncțiunea-cu-bugetul termic ambiental - la 1,5 W/m·K față de 0,5–0,7 W/m·K, un strat de 15 mm grosime are aproximativ o-treime din rezistența termică a sistemelor standard.
- Aplicații care necesită Tg mai mare sau egală cu 120 de grade pentru a menține stabilitatea dimensională atunci când secțiunea în ghiveci atinge o temperatură ridicată în timpul funcționării.
- Procese de producție care includ capacitatea de distribuire încălzită (mai mare sau egală cu 50 de grade), care reduce vâscozitatea mixtă la un interval gestionabil pentru umplerea geometriilor interne complexe.
- Ansamblurile cu ferestre de umplere lungi - durata de viață la oală este de 24 de ore la 25 de grade , găzduind umplere secvențială de-volum mare fără deșeuri de material.
Când NU trebuie utilizat E533/H533
- Aplicații care necesită întărire la-temperatura camerei.E533 necesită o întărire termică în două-etape (80 de grade + 120 grade ) pentru a-și atinge proprietățile nominale. Cura RT nu este o opțiune validată pentru acest sistem. Dacă accesul la cuptor este o constrângere a producției, E532/H532 este alternativa adecvată.
- Linii de producție fără capacitatea de a pre-amesteca material de bază cu-vâscozitate ridicată.Baza E533 la 500.000–1.500.000 cps nu poate fi încorporată în mod adecvat doar prin amestecarea manuală. Amestecarea mecanică - este necesară, în mod ideal, cu un mixer cu palete sau echivalent - înainte de cântărirea raportului. Liniile echipate numai pentru amestecarea manuală cu-vâscozitate scăzută vor produce o distribuție inconsecventă a umpluturii și o conductivitate termică nesigură în părțile întărite.
- Modele care necesită certificare confirmată UL 94 V-0 pentru compusul achiziționat.Din cele mai recente date disponibile UL Product iQ (decembrie 2025), E-53(Y)/H-53(Y) din Fișierul E120665 nu a fost trimisă pentru testarea UL-de urmărire în ultimii patru ani. În prezent, produsul nu poate fi distribuit ca componentă certificată UL. Inginerii care specifică materiale listate UL trebuie să verifice starea actuală de certificare direct cu Fong Yong înainte de a finaliza lista de materiale.
- Ansambluri în care aspectul alb este incompatibil cu cerințele de inspecție sau cosmetice.E533 este un lichid vâscos alb; sistemul întărit este alb opac, ceea ce poate interfera cu inspecția optică a componentelor subiacente.
- Proiecte în care constrângerea cheie este stresul de întărire sau nepotrivirea CTE.Încărcarea mare de umplutură a lui E533 îl face mai rigid decât alternativele neumplute. Pentru secțiunile groase în care dilatarea termică diferențială dintre substrat și ghiveci este preocuparea principală, profilul de întărire în două-etape al lui E536/H536 și datele CTE caracterizate sunt mai direct aplicabile.
Scenariu de defecțiune: Ce se întâmplă atunci când conductivitatea termică este insuficientă

Figura 1.Imaginile termice care arată formarea punctului fierbinte localizat cauzată de o conductivitate termică insuficientă, în comparație cu o distribuție mai uniformă a căldurii obținută după o selecție adecvată a materialului.
Într-un modul de putere dens ambalat cu o epoxidă standard de 0,5 W/m·K, rezistența termică a unei secțiuni de ghiveci de 15 mm este de aproximativ 0,03 K/W pe cm² de secțiune transversală. La o densitate de disipare de 5 W/cm², aceasta produce o diferență de temperatură în interiorul ghiveciului de aproximativ 150 de grade -, cea mai mare parte din care nu apare niciodată în specificațiile de temperatură a joncțiunii componentelor, deoarece nu a fost luată în considerare în modelul termic. Rezultatul este temperaturile de funcționare a componentelor care depășesc în mod constant temperatura nominală a joncțiunii, accelerând defectarea condensatorului electrolitic, reducând marginea pragului porții IGBT și provocând oboseală termică prematură în îmbinările de lipit adiacente zonei în ghivece.
Defecțiunea este mai degrabă sistematică decât întâmplătoare: afectează toate unitățile în mod egal, produce o cronologie consecventă de returnare a câmpului și este de obicei identificată greșit ca o problemă de fiabilitate a componentelor, mai degrabă decât o eroare de proiectare a managementului termic. În cele mai multe cazuri, din pista de audit termic lipsește - modelul termic inițial fie a exclus în întregime rezistența compusului de ghiveci, fie a folosit o valoare implicită generică de 0,2 W/m·K și nimeni nu mai-deschide acel fișier după ce începe returnarea câmpului. Înlocuirea compusului de ghiveci cu E533/H533 la 1,5 W/m·K reduce rezistența termică a aceleiași secțiuni de 15 mm cu aproximativ un factor de 2,1 până la 3, în funcție de conținutul de goluri și de omogenitatea umpluturii. Această reducere trebuie validată în raport cu modelul termic complet - compusul pentru ghiveci este rareori singura rezistență termică din cale -, dar în designul cu secțiuni groase-este adesea termenul dominant.
Procesul de aplicare

Figura 2.Flux de lucru care ilustrează selecția căii de întărire între temperatura camerei și întărirea la căldură, pornind de la epoxidic proaspăt distribuit și conducând la o performanță finală echivalentă când întărirea este completă.
Restabiliți omogenitatea materialului de umplutură înainte de cântărire
Înainte de orice cântărire, amestecați mecanic componenta de bază E533 în recipientul său original până când distribuția umpluturii este uniformă vizual. E533 conține umplutură termică de-densitate mare care se depune în timpul depozitării - materialul de jos este bogat-materialul de umplutură, materialul de sus este sărăcit de rășină-. Cântărirea dintr-un recipient nestabilit produce variații localizate ale conținutului de umplutură care se traduc direct în variații localizate ale conductibilității termice, Tg și rezistenței mecanice în piesa întărită. Conductivitatea termică sub 1,0 W/m·K într-un eșantion E533/H533 întărit este aproape întotdeauna urmăribilă până la omitere sau abreviare a acestui pas.
Cântăriți la 100 : 10 cu balanța de-înaltă rezoluție
Se cântărește E533 și H533 într-un raport de greutate de 100: 10. Întăritorul reprezintă doar 9% din masa totală a amestecului - o eroare de 1 g într-un lot de 110 g este o abatere de 10% în cantitatea de întăritor. Utilizați o balanță calibrată cu rezoluție mai mică sau egală cu 0,1 g pentru dimensiuni de lot sub 200 g. Specimenele sub-întărite prezintă o Tg redusă și o susceptibilitate crescută la fluaj termic la temperatura de funcționare.
Amestecați cald - cu vâscozitate mai mică îmbunătățește dispersia și calitatea umpluturii
Dacă este disponibil un echipament de distribuire încălzit, amestecați la 50 de grade. Vâscozitatea mixtă la 50 de grade este de 700–1500 cps față de 2500–5000 cps la 25 de grade. Vâscozitatea mai scăzută îmbunătățește dispersia-de umplutură în timpul amestecării, reduce aerul antrenat și permite o umplere mai bună a cavității. Amestecarea la rece produce dispersie incompletă a materialului de umplutură, conținut ridicat de goluri după degazare și umplere neuniformă în geometrii limitate.
Degazează pentru a proteja performanța termică - nu doar dielectric
Degazează materialul amestecat înainte de distribuire. Într-un compus conductiv termic, golurile sunt izolatori termici - un singur gol mare într-o secțiune de 15 mm creează o rezistență termică locală cu 5-10 ori mai mare decât matricea înconjurătoare, producând un punct fierbinte în acea locație, indiferent de conductibilitatea în vrac. Eliminarea golurilor este mai importantă în E533/H533 decât în sistemele standard tocmai pentru că proiectarea depinde de realizarea uniformă a conductivității compusului.
Distribuiți și umpleți în limitele duratei de viață
Dozarea completă în intervalul de 24-ore la o temperatură de 25 de grade . Pentru distribuirea încălzită la 50 de grade, durata de viață a oală se scurtează - măsurați timpul de lucru în condițiile reale de distribuire înainte de finalizarea duratei ciclului. Umpleți din punctul cel mai de jos al cavității și lăsați materialul să se ridice și să deplaseze aerul în sus.
Cure în două-etape - control exoterm apoi cross-link complet
Cură după următorul program:
- Etapa 1: 80 de grade × 2 ore- inițiază legăturile-încrucișate la o temperatură controlată, limitând vârful de temperatură exotermă în cadrul masei în ghivece. Pentru secțiuni mari, exoterma miezului în timpul etapei 1 poate depăși totuși 80 de grade; acest lucru este așteptat și gestionat. Omiterea etapei 1 și întărirea direct la 120 de grade determină depășirea exotermei, generând stres termic intern în secțiunea întărită.
- Etapa 2: 120 de grade × 4 ore- finalizează cross-linking la Tg 127 de grade ; stabilește conductivitatea termică finală, rezistența mecanică și stabilitatea dimensională.
Răciți lent - Stresul de nepotrivire CTE este setat în timpul răcirii-
Lăsați ansamblul să se răcească în cuptor (ușa-deschisă) în loc să-l scoateți la ambient. Călirea rapidă de la 120 de grade se blochează în deformații termice mai mari la interfața substratului-de ghiveci, unde nepotrivirea CTE între epoxidic umplut și carcasă generează cel mai mare stres rezidual.
Informații despre aprovizionare și achiziții
Raportul de amestec:100 : 10 în greutate (E533 : H533)
Durata de viață la oală:24 de ore la 25 de grade (măsurați la temperatura de distribuire pentru aplicare încălzită)
Perioada de valabilitate:Consultați vânzările TDS și Fong Yong pentru condițiile de depozitare aplicabile componentei cu bază de umplutură cu conținut ridicat de-; depozitarea necorespunzătoare accelerează decantarea umpluturii și poate necesita o re-amestecare prelungită înainte de utilizare
Depozitare:A se pastra sub 25 de grade in recipiente sigilate, ferit de lumina directa a soarelui si umiditate. Componentele de umplutură-înalte sunt deosebit de sensibile la cristalizarea parțială sau întărirea la temperaturi scăzute - nu îngheață. Se lasă să se echilibreze la temperatura de aplicare înainte de deschidere.
Ambalare:Contactați Fong Yong pentru dimensiunile de ambalaj disponibile potrivite pentru echipamentul dvs. de distribuire și volumul lotului
documentatie UL:Fișier UL E120665 (E-53(Y)/H-53(Y)) -verificați starea actuală a listei înainte de utilizare în produsele specificate UL-.
Fișă tehnică (TDS):Disponibil de la Fong Yong; include proprietățile componentelor, specificațiile de amestecare și întărire și cerințele de depozitare
Următorii pași
FAQ
Î: De ce se poate supraîncălzi epoxidul în aplicațiile de ghiveci cu secțiune groasă-?
R: Vasele epoxidice groase se pot supraîncălzi atunci când compusul devine parte din calea căldurii, dar rezistența sa termică nu a fost inclusă în modelul de proiectare original. Într-o secțiune groasă, chiar și un material care pare adecvat din punct de vedere electric poate reține căldura în jurul componentului dacă grosimea secțiunii, conținutul de goluri și calea-de transfer de căldură nu sunt controlate. Pentru E533/H533, valoarea de 1,5 W/m·K este utilă numai atunci când compusul întărit formează o parte semnificativă a joncțiunii-cu-calea termică ambientală și este procesat cu omogenitate adecvată a umpluturii și control al golurilor.
Î: De ce este conductivitatea termică a lui E533/H533 (1,5 W/m·K) cu mult mai mare decât E532/H532 sau E536/H536 (0,5–0,7 W/m·K)?
R: Conductivitatea termică mai mare provine din tipul și nivelul de încărcare al umpluturii anorganice încorporate în baza E533. Rășinile epoxidice neumplute sau ușor umplute au conductivitate termică în intervalul 0,15–0,25 W/m·K. Adăugarea de materiale de umplutură conductoare termic (cum ar fi alumina sau hidroxid de aluminiu) crește această valoare proporțional cu fracția de volum a umpluturii și morfologia particulelor. Compartimentul este vâscozitatea mare a bazei (500.000–1.500.000 cps), care necesită pre-amestecare mecanică și, acolo unde este posibil, aplicare încălzită. Dacă 1,5 W/m·K oferă o îmbunătățire semnificativă într-o aplicație specifică depinde de grosimea secțiunii de ghiveci și de mărimea relativă a altor rezistențe termice pe calea căldurii -, ar trebui evaluat într-un model termic complet, nespecificat doar pe valoarea conductibilității materialului.
Î: Starea de urmărire UL-este descrisă ca fiind caducă. Înseamnă asta că materialul nu respectă UL 94 V-0?
R: Nu neapărat. Serviciul de urmărire-UL este un program de audit în curs de desfășurare - o depășire înseamnă că UL nu a re-testat recent materialul ca parte a vizitelor de urmărire- periodice, nu că materialul a fost retestat și găsit ne-conform. Formularea materialului poate îndeplini în continuare cerințele V-0. Cu toate acestea, din punct de vedere al conformității și al răspunderii pentru produs, un material fără serviciu de urmărire UL actual nu poate fi citat ca componentă certificată UL-într-o listă UL-de produs final. Inginerii care au nevoie de certificarea UL actuală ar trebui să îl contacteze pe Fong Yong pentru a înțelege calendarul de restabilire sau pentru a evalua E532/H532 sau E536/H536, care mențin starea de urmărire UL activă.
Î: Ce înseamnă Tg 127 de grade în practică pentru un ansamblu de putere în ghivece?
R: Temperatura de tranziție sticloasă (Tg) este temperatura peste care rețeaua polimerică reticulat{0}}tranzitează de la o stare sticloasă, rigidă, la o stare cauciucoasă, mai conformă. Peste Tg, stabilitatea dimensională scade, coeficientul de dilatare termică crește brusc (de obicei 2–3× valoarea de mai jos -Tg), iar fluajul sub sarcină se accelerează. Pentru un compus de ghiveci la Tg 127 grade, implicația practică este că atâta timp cât temperatura secțiunii în ghivece rămâne sub ~115-120 grade în timpul funcționării (permițând o marjă de siguranță sub Tg), compusul își menține forma mecanică și proprietățile întărite enumerate în TDS rămân aplicabile. Proiectele în care miezul secțiunii în ghivece se apropie de 127 de grade în timpul funcționării normale necesită o analiză de derating înainte de a specifica acest sistem.
Î: De ce pre-amestecarea componentei de bază este descrisă ca ne-opțională?
R: În orice sistem puternic umplut, particulele de umplutură sunt mai dense decât purtătorul de rășină și se depun în timp. Rata de decantare depinde de durata de depozitare, istoricul temperaturii și distribuția dimensiunii particulelor. Un recipient care a stat netulburat timp de câteva săptămâni poate avea o concentrație semnificativă de umplutură în partea de jos. Dacă materialul este luat de sus, raportul rășină-la-de umplutură este greșit, indiferent de cât de precis este controlat raportul de greutate E533:H533. Rezultatul este o piesă întărită cu conductivitate termică, Tg și proprietăți mecanice care nu se potrivesc cu fișa de date. Acest mod de defecțiune este deosebit de insidios, deoarece este invizibil în amestecul neîntărit - materialul pare omogen la inspecția vizuală chiar și atunci când nu este re-redispersat în mod adecvat.
Întrebări rapide de inginerie
Î: Conductivitatea termică mai mare îmbunătățește întotdeauna disiparea căldurii?
R: Nu neapărat. Transferul eficient de căldură depinde de contactul interfeței și de umplerea-liberă de goluri. Umidificarea slabă sau aerul prins poate reduce performanța indiferent de conductibilitatea materialului.
Î: Ce limitează performanța termică în ghivece epoxidice?
R: Performanța termică este influențată de dispersia materialului de umplutură, vâscozitate și comportamentul curgerii. Încărcarea mare a umpluturii poate crește conductivitatea, dar poate reduce curgerea.
Î: Pot materialele termice să prevină crăparea?
R: Nu. Fisurarea este de obicei legata de stresul de intarire, nu de conductivitatea termica. Acestea sunt considerații independente de proiectare.
Tag-uri populare: Compus epoxidic de înaltă conductivitate termică — 1,5 w/m·k, ul94 v-0|e533/h533, furnizori, producători, fabrică, personalizat, en-gros, vrac, ieftin, cotație, preț mic, eșantion gratuit
Informații tehnice
Proprietăți componente (înainte de amestecare)
| Proprietate | E533 (rășină) | H533 (întăritor) |
|---|---|---|
| Aspect | Lichid alb vâscos | Lichid chihlimbar |
| Vâscozitate la 25 de grade (cps) | 500,000 – 1,500,000 | 10 – 100 |
| Raportul de amestec (în funcție de greutate) | 100 : 10 (E533 : H533) | |
| Vâscozitate mixtă la 25 de grade (cps) | 2,500 – 5,000 | |
| Vâscozitate mixtă la 50 de grade (cps) | 700 – 1,500 | |
| Pot Life la 25 de grade | 24 de ore | |
| Program de vindecare | 80 de grade × 2 ore + 120 grade × 4 ore | |
*Durata de viață a recipientului depinde de masa lotului și de temperatura de distribuire. Valorile sunt cifre de referință la 25 de grade. Măsurați timpul de lucru în condițiile reale de producție (volumul lotului și temperatura de distribuire) înainte de specificarea procesului. Este necesară pre-amestecarea componentei de bază E533 în recipientul original înainte de cântărirea raportului.
Proprietățile sistemului întărit (întărit complet)
| Proprietate | Valoare | Semnificația inginerească |
|---|---|---|
| Duritate (Shore D) | 88 | Rigiditate ridicată; încărcarea mare de umplutură produce o matrice mai rigidă decât alternativele neumplute |
| Rezistența la compresiune | 21.230 psi | Cel mai mare din grup; potrivit pentru aplicații de ghiveci încărcate mecanic |
| Rezistența la încovoiere | 2.970 psi | Relevant pentru ansamblurile supuse sarcinilor de încovoiere |
| Rezistență la tracțiune | 3.760 psi | Rezistență la tracțiune mai mică decât E532 datorită fragilității induse de material de umplutură-; evalua pentru aplicații de impact |
| Conductivitate termică | 1.5 W/m·K | 2–3x mai mare decât alte produse din acest grup; criteriul principal de selecție pentru aplicațiile de-dissipare a căldurii |
| Temperatura de tranziție a sticlei (Tg) | 127 de grade | Stabilește limita superioară pentru o stabilitate dimensională sigură; peste Tg, CTE crește brusc și fluajul se accelerează |
| Rezistenta dielectrica | 20 kV/mm | Void-umplerea liberă este esențială; golurile reduc rigiditatea dielectrică efectivă în mod disproporționat |
| Rezistivitatea volumului | 6,7 × 10¹⁵ Ω·cm | Rezistivitate mare în vrac menținută în ciuda încărcării mari de umplutură |
| Rezistenta la flacara | UL 94 V-0 (referință) | Listat sub fișierul UL E120665 (E-53(Y)/H-53(Y));-testarea de urmărire a expirat - verifica starea curentă înainte de utilizare în produsele enumerate UL- |
Documentație tehnică și conformitate
Fișă cu date tehnice (TDS)- Conține proprietățile componentelor, specificațiile de amestecare și întărire, instrucțiuni de manipulare și cerințe de depozitare. 👉 🔗Descărcați TDS
Concluzia selecției de inginerie:E533/H533 este alegerea potrivită atunci când conductivitatea termică a compusului pentru ghiveci este o cerință de proiectare funcțională, mai degrabă decât o proprietate de fundal. La 1,5 W/m·K și Tg 127 grade, este singurul produs din acest grup capabil să reducă semnificativ rezistența termică a unui strat de ghiveci cu secțiune groasă-.Condiția de selecție este specifică:stratul de ghiveci trebuie să reprezinte o parte semnificativă a joncțiunii-cu-rezistența termică ambientală la geometria reală a ansamblului și la nivelul de disipare a puterii. Acolo unde această condiție nu este îndeplinită -, de exemplu, în secțiuni subțiri sau ansambluri cu disipare redusă{-- complexitatea suplimentară de manipulare a unei componente de bază de-umplutură, cu vâscozitate ridicată-nu oferă beneficii inginerești proporționale, iar E532/H532 sau E536/H536 este mai adecvat. Starea actuală a listei UL trebuie verificată înainte de specificarea produselor finale listate UL-.
S-ar putea sa-ti placa si









